Możliwy wniosek o komisję śledczą w sprawie PZU

opublikowano: 03-01-2005, 11:55

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w poniedziałek w "Salonie Politycznym" w radiowej Trójce, że nie zdziwiłby się, gdyby pojawił się wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie PZU.

Kwaśniewski odniósł się do artykułu w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej". Dotarła ona do oświadczenia byłego prezesa

Eureko Joao Talone z 2003 roku, przygotowanego dla Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego, do którego to konsorcjum skierowało sprawę przedłużającej się prywatyzacji PZU. Talone ujawnia szereg nieznanych faktów, rzucających nowe światło na przebieg tej prywatyzacji. Mowa jest o wielu nieprawidłowościach - np. naciskach na dymisje określonych osób, oczekiwaniach inwestowania w Telewizję Familijną, działalności ówczesnych szefów PZU Władysława Jamrożego i Grzegorza Wieczerzaka itp.

"Ten artykuł muszę jeszcze lepiej przeczytać, bo ledwo go przejrzałem. Wydaje mi się, że jeżeli jest jakakolwiek logika w

zachowaniach Sejmu, to niewątpliwie ta sprawa wymaga również poważnego wyjaśnienia, więc nie zdziwiłbym się, gdyby był również wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie" - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent powiedział również, że ma nadzieję, że stanie przed komisją śledczą ds. PKN Orlen "jeszcze w tym roku, a nie w

następnym. Jak widzę prace komisji, to zaczynam mieć tu wątpliwości" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwy wniosek o komisję śledczą w sprawie PZU