MP chce pomagać Polakom poza krajem

opublikowano: 27-01-2007, 11:14

Ministerstwo Pracy zamierza powołać przy polskich konsulatach w wielu miastach europejskich specjalne zespoły do udzielania pomocy zatrudnionym tam Polakom.

Ministerstwo Pracy zamierza powołać przy polskich konsulatach w wielu miastach europejskich specjalne zespoły do udzielania pomocy zatrudnionym tam Polakom.

Zdaniem dyrektora Departamentu Rynku Pracy, powołanie takich zespołów to konieczność. Polskie konsulaty nie są już w stanie podołać rozwiązywaniu wszystkich problemów naszych rodaków pracujących w innych krajach Unii Europejskiej. Dlatego w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Hiszpanii służby konsularne zostaną wzmocnione o przedstawicieli resortu pracy. Zostaną oni wyposażeni w status dyplomatyczny i będą mogli swobodnie interweniować po każdym sygnale polskiego obywatela, który wszedł w konflikt z pracodawcą na przykład w sprawie warunków czy czasu pracy.

Dyrektor Janusz Grzyb zaznacza, że wszelkie problemy można zminimalizować pod warunkiem, że wyjazd do pracy za granicę zostanie starannie przygotowany. Istotne jest na przykład sprawdzenie w urzędach pracy, kim jest pracodawca, i uzgodnienie z nim zawczasu zakresu obowiązków. Janusz Grzyb uważa, że wyjazdy w ciemno, bez znajomości języka, to wielkie nieporozumienie.
DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu