Popyt na cudzoziemców nie słabnie

opublikowano: 17-12-2020, 15:49

Dzięki różnorodnej kadrze, w której są również obcokrajowcy, firma rekrutacyjna staje się bardziej efektywna na polskim rynku pracy.

Wsparcie rynku pracy:Wielu pracodawców znajduje niezbędne kadry za pośrednictwem firmy MP Management. Znaczną grupę wśród tych pracowników stanowią obcokrajowcy
Wsparcie rynku pracy:Wielu pracodawców znajduje niezbędne kadry za pośrednictwem firmy MP Management. Znaczną grupę wśród tych pracowników stanowią obcokrajowcy

Marka łódzkiej MP Management należy ManpowerGroup, firmy od prawie dwóch dekad prowadzącej rekrutacje pracowników dla przedsiębiorstw i poszukującej ich również wśród obcokrajowców.

Razem z dynamicznym rozwojem gospodarczym naszego kraju i rosnącym zapotrzebowaniem na ręce do pracy w Polsce, a jednocześnie napływem coraz większej liczby obcokrajowców, naturalne stało się włączenie tej grupy kandydatów do procesów rekrutacyjnych. Utworzenie samodzielnej marki MP Management w 2013 r. w ramach ManpowerGroup było zatem kolejnym krokiem w rozwoju organizacji.

Chociaż na lokalizację MP Management została wybrana Łódź, firma świadczy usługi dla grupy w całej Polsce. Celem tego podmiotu jest szerokie wsparcie zarówno obcokrajowców w odnalezieniu się na polskim rynku pracy jak i pracodawców poszukujących potrzebnych im talentów. Te działania są realizowane przez zespół konsultantów, ekspertów posiadających wiedzę na temat prawnych aspektów związanych z zatrudnieniem pracowników także spoza Unii Europejskiej. Wspierają oni kandydatów między innymi w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i dokumentów, które pomagają im podjąć legalne i bezpieczne zatrudnienie w Polsce. Różnorodny zespół MP Management tworzony także przez obcokrajowców, dzięki czemu komunikacja z samymi zainteresowanymi jest jeszcze bardziej skuteczna.

Pandemia zmieniła rzeczywistość związaną z imigracją obcokrajowców, ograniczając liczbę osób przyjeżdżających do naszego kraju. Jednak nie wpłynęła na zapotrzebowanie polskich pracodawców na nowe ręce do pracy. Znaczna grupa osób z zagranicy, która pozostała w Polsce nadal znajduje zatrudnienie za pośrednictwem MP Management. Firma nadal też wspiera pracodawców, którzy w grupie pracowników posiadają osoby z zagranicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane