MPiPS przygotowało raport o najbardziej perspektywicznych zawodach

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 25-01-2006, 12:30

Inżynierowie, matematycy i specjaliści związani z ochroną środowiska to zawody, które za kilka lat będą najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało raport, z którego wynika, że tacy specjaliści będą potrzebni nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Inżynierowie, matematycy i specjaliści związani z ochroną środowiska to zawody, które za kilka lat będą najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało raport, z którego wynika, że tacy specjaliści będą potrzebni nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Beata Żmijewska z resortu pracy podkreśliła, że trzeba podnieść jakość edukacji na tych kierunkach i zachęcać młodych ludzi do kształcenia w tych zawodach, bo wtedy nie będą musieli obawiać się bezrobocia. Resort edukacji chce nawiązać szerszą współpracę z przedsiębiorcami, którzy mieliby na bieżąco informować, jakich specjalistów potrzebują.

Według wiceministra oświaty Jarosława Zielińskiego, firmy muszą pomagać w przygotowaniu młodych ludzi do wykonywania zawodu oferując praktyki. W ubiegłym roku najwięcej młodych ludzi wybierało kierunki humanistyczne. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się filologie obce, stosunki międzynardowe i psychologia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MPiPS przygotowało raport o najbardziej perspektywicznych zawodach