mPunkt: wejście na giełdę wciąż w planach

Polska Agencja Prasowa SA
14-09-2006, 20:30

mPunkt Polska SA, dealer telefonii komórkowej Plus, który nie wyklucza wejścia na giełdę, w tym roku spodziewa się dodatniego wyniku netto - poinformował na czwartkowej konferencji wiceprezes spółki Dariusz Chlastawa.

mPunkt Polska SA, dealer telefonii komórkowej Plus, który nie wyklucza wejścia na giełdę, w tym roku spodziewa się dodatniego wyniku netto - poinformował na czwartkowej konferencji wiceprezes spółki Dariusz Chlastawa.

"W ubiegłym roku przekształciliśmy się w spółkę akcyjną, aby mieć możliwość wejścia na giełdę, ale na razie nasi akcjonariusze jeszcze nie podjęli takiej decyzji. Nie wykluczamy wejścia na giełdę i jesteśmy gotowi do tego od strony formalnej" - powiedział Chlastawa.

Droga giełdowa może być sposobem na wyjście z inwestycji głównego akcjonariusza mPunktu - funduszu private equity Royalton Partners, który kontroluje 70 proc. akcji spółki. Pozostałe 30 proc. znajduje się w posiadaniu spółek osób fizycznych.

"Na razie nie zamierzamy szukać na giełdzie środków na rozwój, ale niewykluczone, że nasz główny akcjonariusz będzie chciał poprzez giełdę wyjść z inwestycji" - ocenił wiceprezes mPunkt.

W 2005 roku przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 335 mln zł. Spółka nie zanotowała zysku netto. Wiceprezes poinformował, że przychody w 2006 roku są planowane na poziomie około 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / mPunkt: wejście na giełdę wciąż w planach