MR: Ponad 10 mln euro w ramach programu europejskiej współpracy terytorialnej

PAP
opublikowano: 23-08-2017, 10:41
aktualizacja: 23-08-2017, 10:42

Ruszył konkurs na projekty w programie Interreg Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska, który potrwa do 17 października. Do wykorzystania jest łącznie ponad 10 mln euro - podało w środę MR. Dofinansowanie dotyczy m.in. inicjatyw z zakresu ochrony przeciwpowodziowej.

Resort zachęca do składania wniosków i realizacji międzynarodowych przedsięwzięć w dwóch obszarów tematycznych. Chodzi m.in. o projekty na rzecz transgranicznej ochrony gatunków i siedlisk, służące utrzymaniu bioróżnorodności. "O dofinansowanie mogą się starać także inicjatywy w zakresie ochrony przeciwpowodziowej oraz zagospodarowania ekosystemów leśnych. Drugi obszar, w ramach którego można aplikować, to intensyfikacja współpracy na polsko-niemieckim pograniczu" – wyjaśnił, cytowany w komunikacie, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Jak zapowiedziało Ministerstwo Rozwoju, 31 sierpnia rozpocznie się również nabór wniosków w programie Brandenburgia-Polska. Tu także wspierana będzie integracja mieszkańców i współpraca administracji.

Według resortu z przeznaczonych na ten cel 3,4 mln euro będą mogły skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, ich stowarzyszenia oraz jednostki państwowe i samorządowe zapewniające usługi publiczne. Mogą aplikować także jednostki naukowe i edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe non-profit.

"Wspólne projekty mogą składać instytucje z obydwu krajów: służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, szpitale i uczelnie medyczne. Czekamy także na przedsięwzięcia izb gospodarczych czy instytucji działających w obszarze kultury lub sportu. Zachęcam do zgłaszania pomysłów, które zwiększą potencjał instytucji, stworzą nowe usługi, czy pozwolą na przygotowywanie rozwiązań, które w przyszłości będzie można wykorzystywać i powielać także w innych regionach" – dodał Hamryszczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MR: Ponad 10 mln euro w ramach programu europejskiej współpracy terytorialnej