Ministerstwo Rozwoju: premier Morawiecki sprzedaje akcje BZ WBK

PAP
opublikowano: 13-12-2017, 18:08

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o sprzedaży wszystkich posiadanych akcji banku BZ WBK - poinformował PAP Stanisław Krakowski z Ministerstwa Rozwoju.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Jako pierwsza tę informację podała w swoim serwisie internetowym "Rzeczpospolita".

Potwierdził ją w rozmowie z PAP Stanisław Krakowski z Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju. Zaznaczył, że szef rządu wydał już w resorcie rozwoju stosowne dyspozycje w sprawie sprzedaży akcji.

Sprawa posiadanych przez Morawieckiego 13 711 akcji BZ WBK - banku, którym w latach 2007-15 kierował - pojawiła się m.in. podczas wtorkowej debaty nad expose. Niektórzy posłowie opozycji zarzucali Morawieckiemu, że nadzorując sektor bankowy i posiadając akcje jednego z banków może popadać w konflikt interesów.

Przedstawiciel MR przypomniał zarazem w rozmowie z PAP, że dywidendy czy jakiekolwiek inne zyski z tytułu posiadania akcji BZ WBK Morawiecki jako wicepremier przekazywał dotąd na cele dobroczynne. Niebawem, dodał, premier ma zaprezentować wykaz podmiotów, które uzyskały takie wsparcie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu