MRiRW: rusza pomoc suszowa dla rybaków stawowych

  • PAP
opublikowano: 31-08-2018, 20:05

Od 14 września podatnicy podatku rolnego, którzy zajmują się chowem lub hodowlą ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w w tym roku susza lub powódź, mogą składać wnioski do ARiMR o udzielenie pomocy.

Wnioski można dostarczać do kierownika właściwego biura powiatowego ARiMR do 29 września - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa.

Stawka pomocy, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r., wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi.

Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in. oświadczenie o złożeniu do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie formularza sprawozdania (RRW-22) zawierającego zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli za 2016 i 2017 rok, o którym mowa w przepisach o statystyce publicznej.

Formularz wniosku o udzielenie będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl).

Pomoc ta będzie udzielana w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury. Jej wysokość dla poszczególnych podatników podatku rolnego (rybaków śródlądowych) będzie ustalana jako iloczyn powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi oraz stawki pomocy na 1 ha tej powierzchni. Przy czym wysokość pomocy nie może przekroczyć równowartości w złotych 30 tys. euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu