MRiT: w całym III kw. dynamika produkcji powinna wynosić 10 proc.

  • PAP
opublikowano: 19-08-2021, 13:29

W całym III kw. 2021 r. dynamika produkcji sprzedanej przemysłu powinna utrzymać się na poziomie 10 proc. - ocenili w czwartek analitycy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, komentując najnowsze dane GUS.

W komunikacie resortu zaznaczono, że w sierpniu i wrześniu, kiedy spodziewana dynamika produkcji sprzedanej przemysłu wyniesie odpowiednio ok. 13 proc. i ok. 10 proc., podobnie jak w lipcu w mniejszym stopniu na wyniki wpływać będzie efekt niskiej bazy z zeszłego roku.

"Dodatkowo w sierpniu br. będzie o 1 dzień roboczy mniej, niż w roku ubiegłym" - stwierdzono.

Resort dodał, że "w całym III kw. dynamika produkcji sprzedanej przemysłu powinna utrzymać się na poziomie 10 proc.".

Jak przypomniano, w lipcu 2021 r. w stosunku do lipca 2020 r. wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 27 z 34 działów przemysłu. Były to m.in.: produkcja urządzeń elektrycznych (26,4 proc.), produkcja komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (25,9 proc.), produkcja metali (22,3 proc.), a także wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę (16,6 proc.).

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu w ujęciu rocznym wystąpił w siedmiu działach, m.in. w: produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep (o 4,7 proc.) oraz mebli (o 2,4 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane