MRPiT: grudniowa sprzedaż silniejsza niż rok wcześniej

PAP
opublikowano: 22-01-2021, 19:40

W grudniu sprzedaż detaliczna w ciągu miesiąca wzrosła o 19,8 proc., a efekt sezonowy był silniejszy niż rok wcześniej, kiedy wyniosła ona 14,1 proc. - zauważył wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek, komentując piątkowe dane GUS.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że sprzedaż detaliczna w cenach stałych w grudniu 2020 r. spadła o 0,8 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 19,8 proc. Z kolei sprzedaż detaliczna w cenach bieżących spadła w ubiegłym miesiącu o 0,8 proc. rdr.

"W grudniu sprzedaż detaliczna w ciągu miesiąca wzrosła o 19,8 proc. Efekt sezonowy, wzmocniony otwarciem galerii handlowych, był silniejszy niż rok wcześniej, kiedy w ujęciu miesięcznym grudniowa sprzedaż detaliczna wzrosła o 14,1 proc." - przekazał na Twitterze komentarz Tomanka resort rozwoju, pracy i technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane