MRPiT: w lutym stopa bezrobocia może spaść do 6,4 proc.

  • PAP
opublikowano: 23-02-2021, 14:02

W lutym stopa bezrobocia może spaść do poziomi 6,4 proc. - prognozuje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Według niej rynek pracy w Polsce jest nadal w dobrej kondycji.

Jak podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w styczniu 2021 r. wyniosła 6,5 proc. wobec 6,2 proc. w grudniu 2020 r. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w styczniu 1.090,4 tys. wobec 1.046,4 tys. osób w grudniu.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 6,5 proc.

"Rynek pracy w Polsce jest nadal w dobrej kondycji" - wskazała wiceszefowa MRPiT, cytowana we wtorkowym wpisie resortu na Twitterze. Wiceminister Michałek zaznaczyła, że GUS potwierdził dane MRPiT dotyczące stopy bezrobocia w styczniu.

"Przewidujemy, że w lutym stopa bezrobocia może spaść do poziom 6,4 proc." - prognozuje Michałek.

Jak podkreśliło MRPiT, wtorkowe dane GUS potwierdzają "wcześniejsze dane @EU_Eurostat, zgodnie z którymi w grudniu 2020 r. byliśmy na 2 miejscu, zaraz po Czechach z najniższym bezrobociem w #UE - 3,3 proc.".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane