MŚ: Sławomir Brodziński nowym Głównym Geologiem Kraju

PAP
opublikowano: 19-12-2013, 11:22

Premier Donald Tusk powołał w czwartek na stanowisko wiceministra środowiska i Głównego Geologia Kraju Sławomira Brodzińskiego, pełniącego do tej pory stanowisko szefa służby cywilnej, poinformował PAP minister środowiska Maciej Grabowski.

Grabowski powiedział PAP, że ze stanowiska odwołany został dotychczasowy Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak. Jak dodał, Brodziński ma wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o geologię, był m.in. dyrektorem w Wyższym Urzędzie Górniczym. Minister zapowiedział, że wraz z nowym wiceministrem przyspieszą prace nad projektem ustawy o wydobyciu gazu z łupków.

"Zależy nam na czasie, ale również na dobrej jakości prawa. Myślę, że doświadczenie i wiedza nowego wiceministra będą bardzo przydatne" - powiedział.

Minister poinformował także, że kolejne spotkania z branżą łupkową dotyczące nowych przepisów zaplanowane są na początek stycznia 2014 r. Chciałby, aby to spotkanie było bardziej konkretne. Grabowski chce poznać argumenty i obawy co do konkretnych proponowanych przepisów.

Grabowski potwierdził wczorajsze informacje PAP, że odwołał również wiceministrów środowiska Anetę Wilmańska i Beatę Jaczewską. Poinformował, że na początku stycznia powoła nowego wiceministra, który zajmie się m.in. gospodarką odpadami. Zapowiedział też, że będzie zmieniał kompetencje poszczególnych wiceministrów.

Minister dodał, że b. minister środowiska Andrzej Kraszewski przyjął posadę szefa zespołu ds. wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Pierwsze spotkanie zespołu planowane jest na początek stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / MŚ: Sławomir Brodziński nowym Głównym Geologiem Kraju