MS: spadek produkcji przemysłowej zaskoczył wielkością

Marek Druś
opublikowano: 18-10-2001, 11:15

W polskiej gospodarce nadal brak sygnałów poprawy, napisali analitycy Morgan Stanley w raporcie po opublikowaniu ostatnich danych makroekonomicznych.

Wzrost cen producentów (PPI) we wrześniu o 0,6 proc. był zgodny z oczekiwaniami rynku. Zaskoczeniem był spadek produkcji przemysłowej w tym miesiącu.

- Produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 3,8 proc., wbrew oczekiwaniom rynku, które mówiły o 1,1 proc. obniżce – napisano w raporcie.

- Biorąc po uwagę, że w sierpniu produkcja wzrosła o 0,4 proc., jej wrześniowy spadek wskazuje na utrzymywanie się kiepskiej koniunktury krajowej gospodarki – napisali analitycy Morgan Stanley.

W raporcie zwrócono uwagę na wypowiedź Dariusza Rosatiego, członka RPP, który powiedział, że Rada może obniżyć prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego z 2,5 do 2 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / MS: spadek produkcji przemysłowej zaskoczył wielkością