MŚ w kajakarstwie - srebrny medal polskiej osady C2 200 m

PAP, DI
aktualizacja: 27-08-2017, 18:37

Kanadyjkarze Michał Łubniewski (Stomil Poznań) i Arsen Śliwiński (WKK Warszawa) zdobyli srebrny medal w konkurencji C2 200 m mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w czeskich Racicach. Zwyciężyli Rosjanie, trzecie miejsce zajęli Węgrzy.

To trzeci medal wywalczony przez polską reprezentacją w tych zawodach.

W sobotę Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły brązowy medal w K2 1000 m. W niedzielę kanadyjkarze Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski, Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow w C4 1000 m sięgnęli po srebro.

Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) ostatecznie zajęła piąte, a nie jak wcześniej poinformowali organizatorzy, trzecie miejsce w konkurencji K1 200 m mistrzostw świata rozgrywanych w czeskich Racicach. Zwyciężyła Lisa Carrington (Nowa Zelandia). Krótko zakończeniu biegu finałowego w K1 200 m Walczykiewicz została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Tymczasem po dokładnej analizie wideo organizatorzy zmienili kolejność na finiszu. Trzecie lokaty ex-aequo zajęły Słowenka Spela Pomarenko-Janic oraz Serbka Milica Starovic.  Walczykiewicz była piąta również ex-aequo z Rosjanką Jeleną Aniusziną. Obu zawodniczkom do podium zabrakło 0,022 sekundy.  Złoto zdobyła Carrington, druga była Dunka Emma Joergensen.