Czytasz dzięki

MSiG: W VI wszyscy członkowie RPP byli za obniżką stóp o 50 pb

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-08-2005, 10:42

Wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w czerwcu głosowali za obniżką stóp procentowych o 50 pkt bazowych - wynika z poniedziałkowego Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w czerwcu głosowali za obniżką stóp procentowych o 50 pkt bazowych - wynika z poniedziałkowego Monitora Sądowego i Gospodarczego.

    RPP od początku roku na czterech posiedzeniach: marcowym, kwietniowym, czerwcowym oraz lipcowym obcięła stopy NBP łącznie o 175 pkt bazowych. Pierwsze trzy cięcia wyniosły 50 pkt bazowych, ostatnie 25 pkt bazowych.

    RPP dokonała także w styczniu zmiany nastawienia w polityce finansowej na łagodne z restrykcyjnego. W kwietniu zmieniła je na neutralne, by w czerwcu powrócić ponownie do nastawienia łagodnego.

    Rada zbiera się na dwudniowym posiedzeniu we wtorek i w środę (30 i 31 sierpnia). Jej decyzję rynek pozna w środę. Zdecydowana większość ekonomistów prognozuje, że drugi raz z rzędu w tym roku stopy spadną o 25 pkt bazowych.

    Od 28 lipca stopa 7-dniowych interwencji wynosi 4,75 proc., stopa lombardowa 6,25 proc., redyskontowa 5,25 proc., zaś depozytowa 3,25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane