MSP chce poprosić OMV o przedłużenie oferty na PKN

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
05-12-2001, 13:42

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa chce zakończyć proces negocjacji z MOL-em w sprawie kupna 17,6-procentowego pakietu akcji PKN Orlen, ale równocześnie poprosić austriacki OMV o przedłużenie złożonej przezeń ważności oferty na kupno PKN.

Oferta OMV jest ważna do końca roku 2001, zaś MOL ma wyłączność na negocjacje do 12 stycznia.

"Chcemy zakończyć proces negocjacji z MOL-em. Wtedy będziemy mogli ocenić, czy to co proponuje strona węgierska jest interesujące" - powiedział w środę dziennikarzom Wiesław Kaczmarek.

"(...) austriacka spółka została poproszona o przedłużenie ważności swojej oferty" - stwierdził.

Wcześniej Kaczmarek mówił, że resort rozważy ofertę austriackiego koncernu paliwowo-gazowego OMV na kupno pakietu akcji PKN Orlen, jeżeli rozmowy z węgierskim MOL-em nie zakończą się sukcesem.

Wartość umowy, w przypadku obu oferentów, szacowana jest na ponad 500 milionów dolarów. W wyniku transakcji PKN Orlen miałby objąć pakiet akcji MOL lub OMV.

OMV kontroluje już 10-procentowy pakiet akcji MOL-a. Obie firmy złożyły również wspólną ofertę na kontrolny pakiet czeskiego holdingu paliwowo- petrochemicznego Unipetrol.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce poprosić OMV o przedłużenie oferty na PKN