MSP chce sprzedać akcje spółki "Stradom" z Częstochowy

PAP
10-05-2011, 12:46

Akcje spółki "Stradom" z Częstochowy będzie można kupić 6 czerwca - poinformował we wtorek resort skarbu. Ministerstwo wystawi na sprzedaż akcje stanowiące 25 proc. kapitału zakładowego spółki.

Resort skarbu podał, że zgłoszenia można składać w MSP do 1 czerwca. Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi ponad 94 tys. zł. Cena wywoławcza pakietu to ok. 9,4 mln zł.

Spółka "Stradom" od ponad stu lat działa na rynku wyrobów włókienniczych. Jest czołowym polskim i europejskim producentem tkanin oraz przędz polipropylenowych. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również produkty dla budownictwa m.in. folie dachowe i siatki do rusztowań.

W 2006 r. firma "Stradom" weszła w skład Grupy Kapitałowej FAM SA. Udział eksportu w wolumenie sprzedaży spółki wynosi ok. 45 proc. Przedsiębiorstwo planuje zakup nowych krosien do produkcji tkanin poliestrowych o dużych wytrzymałościach, co pozwoli jej na obsługę takich inwestycji jak budowy dróg ekspresowych i autostrad. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MSP chce sprzedać akcje spółki "Stradom" z Częstochowy