MSP: debiut BGŻ na GPW najwcześniej po wakacjach

PAP
24-06-2008, 11:19

Ministerstwo Skarbu Państwa ze względu na  warunki rynkowe zdecydowało się nie podejmować decyzji w sprawie terminu debiutu Banku BGŻ na giełdzie. Bank wejdzie na parkiet najwcześniej po wakacjach - poinformował Michał Chyczewski, wiceminister skarbu.

"Zdecydowaliśmy się na razie decyzję o momencie debiutu banku odsunąć w czasie ze względu na warunki rynkowe" - powiedział we wtorek PAP Chyczewski.

"Będziemy obserwować sytuację. Decyzja czy sprzedawać zależeć będzie od warunków rynkowych. Będziemy z Rabobankiem regularnie rozmawiać na ten temat. W wakacje jednak debiut wykluczamy" - dodał.

Już w połowie czerwca minister skarbu zapowiadał, że debiut giełdowy BGŻ może zostać odłożony.

Akcjonariusze BGŻ zdecydowali o ofercie publicznej akcji w sierpniu 2007 roku. Zgodnie z uchwałą NWZA, powinno do niej dojść w pierwszym półroczu 2008 roku, nie później jednak niż do końca III kwartału 2008 roku.

"Bank jest przygotowany na wejście na giełdę. Cały czas formalnie proces nie został zawieszony w Komisji Nadzoru Finansowego" - powiedział we wtorek Chyczewski.

Skarb Państwa ma 37,29 proc. akcji tego banku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chce sprzedać wszystkie posiadane akcje.

Doradca prywatyzacyjny wycenił BGŻ na 2-3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: debiut BGŻ na GPW najwcześniej po wakacjach