MSP dopuściło do dalszych negocjacji ws. EC Bydgoszcz wszystkie 4 firmy

Internet Securities
01-08-2005, 17:06

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało się prowadzić dalsze negocjacje o sprzedaży akcji Zespołu Elektrociepłowni Bydgoszcze ze wszystkimi czterema podmiotami dopuszczonymi do rokowań.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało się prowadzić dalsze negocjacje o sprzedaży akcji Zespołu Elektrociepłowni Bydgoszcze ze wszystkimi czterema podmiotami dopuszczonymi do rokowań.

Do dalszych negocjacji dopuszczone zostało konsorcjum składające się z Cornerstone Partners Sp. z o.o. w Warszawie, SFW Energia w Gliwicach, International Trade and Countertrade Consultants w Amsterdamie. Resort dopuścił też Elektrociepłownie Warszawskie SA, Elektrownie Szczytowo-Pomopowe SA w Warszawie oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy.

Według wcześniejszych zamierzeń resortu transakcja sprzedaży do 85% akcji ma się odbyć na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2005 roku.

W grudniu 2004 roku MSP po raz drugi zaprosiło inwestorów do rokowań w sprawie zakupu minimum 10% akcji ZEC Bydgoszcz po tym jak w sierpniu 2004 roku unieważniło poprzednie rokowania.

Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz należy do grupy średniej wielkości firm z podsektora elektrociepłowniczego. W skład ZEC Bydgoszcz wchodzą trzy elektrociepłownie: Bydgoszcz I, Bydgoszcz II i Bydgoszcz III.

Osiągalna moc cieplna źródeł wytwórczych w spółce wynosi 857 MWt, a osiągalna moc elektryczna to 197 MWe, przy mocy zainstalowanej wynoszącej 262,4 MWe.

Firma sprzedaje rocznie ok. 7,5 mln GJ ciepła i 850 tys. MWh energii elektrycznej. Prawie 3/4 sprzedanego ciepła trafia do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy, które jest na krótkiej liście, a prąd kupuje Zakład Energetyczny Bydgoszcz, obecnie będący częścią składową grupy energetycznej Enea.

W 2003 roku ZEC Bydgoszcz zarobił netto 4,3 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży 294,4 mln zł. Zysk operacyjny ZEC ukształtował się na poziomie 18,0 mln zł, a amortyzacja wyniosła 25,2 mln zł.

Obecne zatrudnienie w spółce wynosi ok. 700 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP dopuściło do dalszych negocjacji ws. EC Bydgoszcz wszystkie 4 firmy