MSP: Grzegorz K. zawieszony w pełnieniu obowiązków

PAP
12-10-2009, 21:10

Ministerstwo Skarbu Państwa zawiesiło dyscyplinarnie w obowiązkach Grzegorza K. - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik resortu Maciej Wewiór. Chodzi o wicedyrektora jednego z departamentów nadzoru właścicielskiego w MSP, który będąc w stanie nietrzeźwym uczestniczył w  bijatyce.

Dziennik.pl podał w sobotę na swoich stronach, że Grzegorz K. - wiceszef departamentu nadzoru właścicielskiego MSP, zasiadający również w radach nadzorczych kilku spółek Skarbu Państwa - wraz ze swoim kolegą napadł na radnego z Augustowa.

Jak mówił Kamil Tomaszczuk z podlaskiej policji, do incydentu doszło w piątek przed jednym ze sklepów monopolowych. Z relacji pobitego wynikało, że był świadkiem awantury w sklepie. Dwóch klientów kłóciło się ze sprzedawczynią, która nie chciała sprzedać im alkoholu, ponieważ byli pijani.

Według podlaskiej policji, radny powiatu augustowskiego zwrócił im uwagę, aby nie robili sprzedawczyni problemu i wyszli ze sklepu. Kiedy wszyscy opuścili sklep pijani mężczyźni zaatakowali radnego. Jeden z nich uderzył go pięścią w twarz. Kiedy ten upadł, zaczęli go kopać po twarzy. Radny trafił do szpitala w Augustowie.

Komenda policji w Augustowie wyjaśnia wszystkie okoliczności incydentu. Postępowanie nadzoruje augustowska prokuratura.

Jak podaje policja, Grzegorz K. miał 2,2 promila alkoholu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / MSP: Grzegorz K. zawieszony w pełnieniu obowiązków