MSP liczy na wezwania inwestorów do sprzedaży akcji PHN w marcu

ISBNews
opublikowano: 14-01-2014, 15:35

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) liczy, że w marcu inwestorzy zainteresowanie zakupem akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) ogłoszą wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji PHN w marcu, poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

Jeśli zaproponowana cena będzie atrakcyjna, MSP jest gotowe sprzedać cały posiadany pakiet akcji (blisko 73%) PHN, zadeklarował wiceminister.

"W tej chwili jesteśmy w procesie z PHN. Zainteresowani już są, mamy nadzieję, że znajdziemy kupców, którzy będą gotowi zapłacić cenę, którą uznamy za atrakcyjną. Mamy nadzieję zamknąć to do połowy tego roku" - powiedział Tamborski dziennikarzom w kuluarach "CEE Forum".

"15 stycznia, o ile pamiętam, ma być podany raport w wyceny aktywów z portfela nieruchomości na koniec zeszłego roku, w związku z tym liczymy, że do marca potencjalni inwestorzy potwierdzą swoje zainteresowanie, wzywając do sprzedaży akcji" - dodał wiceminister.

Podkreślił, że resort jest gotowy "sprzedać cały pakiet, jeśli cena będzie atrakcyjna".

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową, bezpośrednio lub pośrednio dominującą w stosunku do 16 podmiotów. Do spółek grupy należą Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / MSP liczy na wezwania inwestorów do sprzedaży akcji PHN w marcu