MSP: MOL może przedłużyć ważność listu dotyczącego fuzji z PKN Orlen

opublikowano: 15-04-2004, 16:58

ISB: Węgierski koncern paliwowy MOL może przedłużyć ważność listu intencyjnego w sprawie fuzji z PKN Orlen SA, powiedział w czwartek wiceminister skarbu Tadeusz Soroka. Według tego dokumentu, którego ważność upływa z końcem kwietnia, w pierwszym etapie połączenia spółki wymieniłyby się pakietami 10-15% akcji.

“PKN rozmawiał z MOL-em i z informacji, których udzielił węgierski koncern, wynika, że jest on w stanie przedłużyć termin ważności listu w sprawie połączenia z PKN Orlen” – powiedział Soroka dziennikarzom w Sejmie.

Soroka dodał, że Orlen, wspierany przez Skarb Państwa, zwrócił się “jakiś czas temu” do MOL-a o przedłużenie ważności listu intencyjnego.

Według wiceministra skarbu, MOL powinien przedłużyć termin co najmniej do końca maja, ponieważ do tego czasu będą już gotowe decyzje Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) w sprawie projektu fuzji obu koncernów paliwowych.

Wcześniej w czwartek minister skarbu Zbigniew Kaniewski zapowiedział w Sejmie, że resort nie podejmie żadnych decyzji dotyczących przyszłości PKN Orlen SA do końca kwietnia.

Obecny rząd zostanie odwołany wraz z dymisją Premiera Leszka Millera 2 maja. Próbujący stworzyć nowy gabinet Marek Belka zapowiadał, że zachowa trzech ministrów z obecnego składu i nie będzie wśród nich obecnego ministra skarbu. Belka powiedział natomiast w czwartek rano w radiowej “Trójce”, że takich sytuacji, jaką stworzył wokół PKN Orlen Kaniewski, w jego rządzie “nawet hipotetycznie nie będzie”. (ISB)

maza/tom/mw

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: MOL może przedłużyć ważność listu dotyczącego fuzji z PKN Orlen