MSP może dać szansę OMV

Reuters
opublikowano: 28-11-2001, 00:00

Ministerstwo Skarbu Państwa rozważy ofertę austriackiego koncernu paliwowo-gazowego OMV na kupno pakietu 17,6 proc. akcji PKN Orlen, jeżeli obecne rozmowy z węgierskim MOL nie zakończą się sukcesem.

— Austriacy zweryfikowali swoją ofertę. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że propozycja węgierska jest mało interesująca, to zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zapewne spojrzymy na propozycję drugiego partnera, która może być na tym etapie dużo bardziej interesująca — twierdzi Wiesław Kaczmarek, minister skarbu.

Po 5 grudnia zarząd Nafty Polskiej przedstawi raport, z którego będzie wynikało, czy będzie kontynuowany okres wyłączności dla MOL. Warto przypomnieć, że zarząd OMV niedawno przedłużył do końca grudnia ważność swojej oferty, poprzednio kończącej się 13 listopada, podkreślając, że nadal zainteresowany jest stworzeniem grupy kapitałowej z udziałem PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP może dać szansę OMV