MSP oczekuje od Sanitasu wezwania na Jelfę i ponad 90 zł za akcję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-02-2006, 17:45

Konsorcjum Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), resortu skarbu i PZU, do którego należy 47,8 proc. akcji Jelfy, chce by Sanitas ogłosił wezwanie na Jelfę. Resort oczekuje, że Sanitas zaoferuje wyższą cenę niż 90 zł oferowane przez fundusz Enterprise Investors - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe resortu skarbu.

Konsorcjum Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), resortu skarbu i PZU, do którego należy 47,8 proc. akcji Jelfy, chce by Sanitas ogłosił wezwanie na Jelfę. Resort oczekuje, że Sanitas zaoferuje wyższą cenę niż 90 zł oferowane przez fundusz Enterprise Investors - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe resortu skarbu.

"Wczoraj (w czwartek - PAP) ARP wysłało pismo do Sanitasu, w którym zaproponowaliśmy im, żeby ogłosili wezwanie i my jako MSP oczekujemy, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Sanitas zaproponuje cenę wyższą od ceny Enterprise Investors" - powiedziała PAP Magdalena Nienałtowska z biura prasowego resortu skarbu.

Litewski Sanitas przesłał wcześniej do resortu skarbu list, w którym zadeklarował, że jest gotowy podwyższyć swoją cenę za pakiet akcji Jelfy, ale nie podał konkretnej kwoty.

Rozgrywka o kupno pakietu 47,83 proc. akcji Jelfy, oferowanych wspólnie przez ARP, Skarb Państwa i PZU, toczy się od lutego pomiędzy Sanitasem i funduszem zarządzanym przez Enterprise Investors.

W listopadzie 2005 roku do negocjacji w sprawie sprzedaży pakietu Jelfy konsorcjum MSP-ARP-PZU wybrało Sanitas, gdyż jego oferta - 87,10 zł za akcję - została uznana za najlepszą cenowo.

Jednak w lutym do gry wkroczył drugi gracz, Logis Partners fundusz zarządzany przez Enterprise Investors, i ogłosił kontrofertę do propozycji Sanitasu. Wezwał on akcjonariuszy Jelfy do sprzedaży akcji spółki oferując 90 zł za sztukę.

Wiceminister skarbu Maciej Heydel informował ostatnio, że resort przypatruje się ofercie funduszu Enterprise Investors i jest nią zainteresowany, a ostateczna decyzja o wyborze inwestora dla Jelfy powinna zapaść w ciągu kilku tygodni.

Zarząd Jelfy uważa zaś, że 90 zł za akcję zaproponowane przez Logis Partners odpowiada wartości jeleniogórskiej spółki i jest korzystne dla akcjonariuszy.

Związki zawodowe działające w Jelfie podpisały zaś z obiema firmami zarówno z Sanitasem, jak i z Logis Partners porozumienie, regulujące zasady współpracy w zakresie praw pracowniczych i socjalnych po ewentualnym nabyciu pakietu Jelfy.

Porozumienie ARP, SP i PZU, dotyczące wspólnego oferowania akcji Jelfy, obowiązuje do 28 lutego 2006 roku. Tego też dnia kończą się zapisy w wezwaniu ogłoszonym przez Enterprise Investors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane