MSP oczekuje oferty Puław, wartej ponad 300 mln zł, we wrześniu

Internet Securities
opublikowano: 15-06-2005, 13:23

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) spodziewa się, że pierwsza oferta publiczna akcji nowej emisji Zakładów Azotowych Puławy SA, o wartości ponad 300 mln zł, odbędzie się we wrześniu, powiedział w środę wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) spodziewa się, że pierwsza oferta publiczna akcji nowej emisji Zakładów Azotowych Puławy SA, o wartości ponad 300 mln zł, odbędzie się we wrześniu, powiedział w środę wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

„Spodziewamy się, że we wrześniu dojdzie do oferty publicznej akcji ZA Puławy z podwyższenia kapitału o wartości ponad 300 mln zł” – powiedział Witkowski dziennikarzom.

Dodał, że resort oczekuje opublikowania prospektu najdalej do końca czerwca.

Akcje ZA Puławy zostały dopuszczone do obrotu publicznego pod koniec maja, a w ofercie publicznej zostanie zaoferowanych do 5.515.000 akcji serii B nowej emisji.

Zarząd Puław podawał wcześniej, że liczy na pozyskanie z emisji ok. 350 mln zł, czyli połowy środków na sfinansowanie planu rozwoju szacowanego na 700 mln zł.

ZA Puławy są największym pod względem sprzedaży przedsiębiorstwem w branży nawozowo-chemicznej w Polsce z obrotami w wysokości 1,86 mld zł w 2004 roku. Działalność firmy prowadzona jest w dwóch podstawowych segmentach: produktów nawozowych oraz produktów nienawozowych (głównie chemikaliów).(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP oczekuje oferty Puław, wartej ponad 300 mln zł, we wrześniu