MSP oczekuje poprawienia przez Dalkię warunków finansowych oferty na ZEŁ do 25 XI

opublikowano: 22-11-2004, 16:45

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) do 25 listopada oczekuje poprawienia przez Dalkię Polska warunków finansowych jej oferty kupna od Skarbu Państwa 85% akcji Zespołu Elektrociepłowni Łódzkich (ZEŁ), poinformował w wywiadzie dla agencji ISB wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

„Do końca okresu wyłączności, czyli do 25 listopada, oczekujemy od inwestora poprawienia finansowych warunków transakcji" – powiedział ISB Witkowski w sobotę. Dodał, że cały czas trwają negocjacje z Dalkią w sprawie kupna akcji ZEŁ.

Według niego MSP uzyska wpływy z tej transakcji na początku 2005 roku.

„Nie wykluczam, że umowa zostanie zawarta jeszcze w tym roku, choć wpływy z tej transakcji są przewidziane na rok 2005” – powiedział Witkowski.

„Nie spieszymy się z tą transakcją, gdyż jest to bardzo dobrze funkcjonująca firma” – powiedział też wiceminister.

Ponadto resort nie musi się spieszyć z jej zamknięciem z powodu zrealizowania zaplanowanych na 2004 rok przychodów z prywatyzacji.

MSP przyznało wyłączność na negocjacje w sprawie ZEŁ Dalkii w końcu września po tym, jak 9 września otrzymało aktualizacje ofert wiążących od inwestorów w procesie prywatyzacji ZEŁ, złożone przez Dalkię i Vattenfall AB.

Prywatyzacja ZEŁ trwa już przeszło rok. W maju 2003 roku wstępne oferty na zakup akcji ZEŁ złożyły Dalkia, SNET i Vattenfall. Na krótką listę trafiły ostatecznie dwie firmy: Dalkia i Vattenfall, które po przeprowadzeniu due diligence pod koniec lipca 2003 roku złożyły wiążące oferty.

ZEŁ to druga pod względem wielkości elektrociepłownia w Polsce. W skład potencjału wytwórczego spółki wchodzą trzy zakłady, których łączna osiągalna moc cieplna wynosi 2560 MWt, a elektryczna ok. 531,5 MWe.

W 2003 roku ZEŁ wypracował 21,9 mln zł zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży 737,3 mln zł. Zysk EBITDA za 2003 rok wyniósł 158,6 mln zł.

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP oczekuje poprawienia przez Dalkię warunków finansowych oferty na ZEŁ do 25 XI