MSP odrzuciło Rotschilda z postępowania na wybór doradcy przy prywatyzacji GPW

Internet Securities
opublikowano: 28-01-2005, 16:40

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) po formalnej ocenie ofert otrzymanych od kandydatów na doradcę przy prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) odrzuciło ofertę Rotschilda z postępowania przetargowego, dowiedziała się w piątek agencja ISB.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) po formalnej ocenie ofert otrzymanych od kandydatów na doradcę przy prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) odrzuciło ofertę Rotschilda z postępowania przetargowego, dowiedziała się w piątek agencja ISB.

„Po ocenie formalnej ofert MSP zdecydowało o odrzuceniu oferty Rotschilda” – powiedziała w piątek po południu osoba zbliżona do przetargu.

Według niej Rotschild złożył protest od tej decyzji w czwartek i w najbliższych dniach, prawdopodobnie w poniedziałek, będzie on rozpatrzony przez resort.

Rozmówca ISB powiedział też, że na razie nie jest zakończona ocena merytoryczna konkurenta Rotschilda – konsorcjum McKinsey’a, która została pozytywnie oceniona pod względem formalnym.

Na początku stycznia MSP otrzymało dwie oferty cenowe od kandydatów na doradcę przy prywatyzacji GPW.

Najniższą ofertę za przeprowadzenie analiz dotyczących GPW, a także za wycenę spółki i przygotowanie memorandum informacyjnego i prospektu emisyjnego zaproponował w swojej ofercie Rotschild Polska Sp. z o.o., występujący w przetargu samodzielnie. Cena wyniosła 2,5 mln zł netto.

Rotschild oczekuje 0,75% netto prowizji od wartości sprzedanych akcji giełdy w trybie zaproszenia do rokowań. Gdyby sprzedaż GPW była przeprowadzona w ofercie publicznej, prowizja ma wynieść 0,25% wartości zbywanych akcji. Prowizja za podwyższenie kapitału wyniesie natomiast 0,10% od wartości podwyższonego kapitału.

Z kolei konsorcjum McKinsey & Company Poland Sp. z o.o., CDM Pekao SA i Ernst & Young Audit Sp. z o.o. zaproponowało za przygotowanie analiz w tym wyceny, niezbędnych dokumentów i opracowanie strategii prywatyzacji GPW 5,5 mln zł netto.

Konsorcjum za sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu chce otrzymać 0,49% netto wartości sprzedawanych akcji. Taką samą prowizję konsorcjum chce uzyskać, jeśli sprzedaż akcji odbędzie się w ofercie publicznej, a także za pomoc w przeprowadzeniu podwyższenia kapitału giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane