MSP: Oferty wiążące na 31,5% akcji Impexmetalu złożyły Bancroft i Boryszew

07-09-2004, 17:37

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało dwie oferty wiążące na zakup 31,5% akcji Impexmetalu SA, złożone przez Bancroft Services UK Ltd. i Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA, podał resort w komunikacie we wtorek.

Boryszew poinformował wcześniej we wtorek, że 6 września 2004 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Boryszew akcji spółki Impexmetal, w ilości powodującej przekroczenie 25% głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

Boryszew dysponuje też zezwoleniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), wydanym 31 sierpnia, na przekroczenie 33% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Impexmetalu. Może to nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2005 roku.

Jednak we wtorek KPWiG podała, że wznowiła postępowanie administracyjne w sprawie udzielenia zezwolenia na nabycie przez Boryszew pakietu akcji zapewniającego przekroczenie 33% głosów na WZ Impexmetalu.

Na początku sierpnia MSP odrzuciło jedyną wiążącą ofertę zakupu 31,5% akcji Impexmetalu złożoną przez Boryszew w procesie prywatyzacji Impexmetalu rozpoczętym na początku kwietnia.

Resort zwrócił się wtedy o przedłożenie wiążących propozycji zakupu akcji przez wszystkie podmioty dopuszczone do rokowań, które złożyły oferty wstępne.

Pod koniec kwietnia MSP zaprosiło do rokowań w sprawie sprzedaży 10,0-31,5% akcji Impexmetalu. Wstępne oferty złożyło czterech oferentów: Bancroft UK Ltd. z siedzibą w Londynie, BRE Bank, Cornerstone Partners Sp. z o.o. i Boryszew.

Oprócz Skarbu Państwa, który ma 31,5% akcji, najwięksi akcjonariusze Impexmetalu to Aluminium Konin-Impexmetal SA (14,22%), Roman Krzysztof Karkosik związany z Boryszewem (9,9%) i S and I SA (5,44%).

W pierwszej połowie 2004 roku grupa Impexmetalu miała 33,53 mln zł zysku wobec 15,08 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1432,45 mln zł wobec 1592,75 mln zł.

tom/mik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: Oferty wiążące na 31,5% akcji Impexmetalu złożyły Bancroft i Boryszew