MSP prawie oddało Polmos Sobieskiemu

Paweł Zielewski, Reuters
opublikowano: 09-06-2005, 00:00

Zespoły negocjacyjne MSP i spółki Sobieski Dystrybucja (SD) parafowały pod względem technicznym projekt umowy sprzedaży 61 proc. akcji Polmosu Białystok — poinformował resort skarbu w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Dodał, że parafowanie projektu umowy nie stanowi zobowiązania Ministra Skarbu Państwa do jej zawarcia. Komunikat stwierdza lakonicznie, że minister podejmie decyzję co do dalszego przebiegu procesu prywatyzacji spółki i ani słowem nie wspomina, w jaki sposób resort oraz potencjalny inwestor zamierzają uporać się z protestującą załogą, która nie widzi SD w roli wlaściciela Polmosu.

Pracownicy obawiają się, że Sobieski, jako dystrybutor, będzie sprzedawać alkohole tylko poprzez własną sieć i sprowadzi zakład do roli rozlewni, co fatalnie może odbić się na kursie akcji Polmosu. SD deklaruje, że chce zatrzymać spółkę na giełdzie, a obawy załogi są bezpodstawne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP prawie oddało Polmos Sobieskiemu