MSP przedstawi projekt znoszący ustawę kominową 8 lub 15 II

Internet Securities
opublikowano: 07-02-2005, 13:21

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedstawi rządowi projekt ustawy uchylającej dotychczasowe zapisy tzw. ustawy kominowej w najbliższy wtorek lub za tydzień, powiedział w poniedziałek minister skarbu Jacek Socha.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedstawi rządowi projekt ustawy uchylającej dotychczasowe zapisy tzw. ustawy kominowej w najbliższy wtorek lub za tydzień, powiedział w poniedziałek minister skarbu Jacek Socha.

„Projekt trafi na rząd we wtorek lub w przyszły tygodniu. Idziemy w kierunku przedstawienia ustawy, która będzie dość radykalna i będzie zawierała uchylenie ustawy kominowej oraz odpowiedzialność poszczególnych organów za wynagrodzenia, z silnym akcentem, że będzie obowiązek natychmiastowego informowania o wysokości wynagrodzeń” – powiedział Socha dziennikarzom.

Wbrew zapowiedziom, Rada Ministrów nie zajęła się projektem zniesienia ustawy kominowej na posiedzeniu 25 stycznia.

Tzw. ustawa kominowa obowiązuje od czterech lat i zakłada, że w przedsiębiorstwach z większościowych udziałem Skarbu Państwa miesięczne wynagrodzenie członków kierownictwa nie może przekraczać sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Została ona zaskarżona przez Konfederację Pracodawców Polskich do Komisji Europejskiej jako niezgodna z traktatem unijnym, który nakazuje równe traktowanie firm prywatnych i państwowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane