MSP rozpatrzy protest jednego z chętnych na doradcę przy prywatyzacji GPW

24-11-2004, 18:57

Konsorcjum instytucji finansowych odrzucone w połowie listopada przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przy wyborze doradcy prywatyzacyjnego warszawskiej giełdy złożyło oficjalny protest, poinformowało w środowym komunikacie MSP.

„MSP informuje, że 22 listopada 2004 r. w postępowaniu o zamówienie publiczne na wybór doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA., konsorcjum w składzie: Raiffeisen Centrobank AG, Reiffeisen Investment Polska Sp. z o.o., Bankowy Dom Maklerski PKO BP S.A., A&E Consult Sp. z o.o. wniosło protest.” – czytamy w komunikacie.

Przetarg na wybór doradcy prywatyzacyjnego GPW został ogłoszony w sierpniu br. 16 listopada resort skarbu zaprosił do dalszych negocjacji 3 z 5 konsorcjów.

MSP poinformował wtedy, że z uwagi na braki formalne oferty tych konsorcjów zostały wykluczone z dalszego postępowania.

Do dalszych negocjacji z MSP weszły konsorcja: Rothschild Sp. z o.o., konsorcjum złożone z McKinsey & Company Poland Sp. z o.o., Centralny Dom Maklerski Pekao SA, Ernst & Young Audit Sp. z o.o., oraz konsorcjum Citigroup Global Markets Polska Sp. z o.o. i Dom Maklerski Banku Handlowego. (ISB)

mik/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP rozpatrzy protest jednego z chętnych na doradcę przy prywatyzacji GPW