MSP rozpocznie w przyszłym tygodniu rozmowy o przyszłości grupy G-8

opublikowano: 18-03-2004, 12:31

ISB: Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozpocznie w przyszłym tygodniu rozmowy z zarządami ośmiu spółek wchodzących w skład grupy dystrybutorów energii elektrycznej G-8 o ich konsolidacji, powiedział w czwartek wiceminister skarbu Tadeusz Soroka. Możliwe jest również rozbicie grupy na dwie części, dodał.

“Od przyszłego tygodnia spotykamy się z zarządami spółek, żeby dyskutować na temat procesu konsolidacji, czy tez rozbicia na 2 grupy, bo takie też pojawiają się głosy” – powiedział Soroka w Sejmie.

Resort poinformował w środę, że odstąpił od prywatyzacji G-8, największej grupy dystrybucji energii w Polsce. Zainteresowana nabyciem akcji była spółka El-Dystrybucja kontrolowana przez prywatnego biznesmena Jana Kulczyka.

Zamiar sprzedania akcji grupy G-8 El-Dystrybucji budził sprzeciw części Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Na spotkaniach z Kaniewskim poprzedzających zaplanowaną na piątek debatę sejmową o prywatyzacji Sojusz domagał się od ministra odstąpienia od tej transakcji. (ISB)

mk/tom/kp

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu