MŚP uczą się dbać o swoje dane

Marcin Złoch
opublikowano: 18-09-2002, 00:00

Celem programu „Bezpieczeństwo dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw” jest przygotowanie sektora do prowadzenia działalności informatycznej zgodnie z wymaganiami UE. Patronat medialny nad imprezą objął „Puls Biznesu”.

Program „Bezpieczeństwo dla MŚP” jest organizowany przez firmy Veracomp, Adaptec, Computer Associates, Tandberg Data i Compendium po raz drugi. W tegorocznej edycji położono nacisk na temat dostosowywania infrastruktury informatycznej małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie bezpiecznego składowania i udostępniania danych do wymagań Unii Europejskiej. W ramach programu ponad 200 polskich firm integracyjnych ma otrzymać pomoc merytoryczną przy tworzeniu projektów wdrożeniowych zgodnych z priorytetami programów „ePolska – strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce” oraz „eEurope+”. Dla firm przygotowano osiem seminariów organizowanych w największych miastach. Cykl spotkań rozpoczął się 10 września 2002 r. w Katowicach. Kolejne spotkania odbyły się 11 września w Krakowie, 12 września w Warszawie oraz 13 września w Łodzi. 24 września seminarium zorganizowane zostanie we Wrocławiu, 25 września w Poznaniu, 26 września 2002 w Gdańsku. Program zostanie zakończony 27 września w Szczecinie.

Założeniem seminarium przygotowanego w Warszawie była edukacja mazowieckich przedsiębiorców w zakresie rozwiązań informatycznych, służących do udostępniania i zabezpieczania danych. W trakcie spotkania kilkudziesięciu przedstawicieli regionalnych firm integracyjnych miało możliwość zapoznać się z informacjami na temat unijnych programów pomocowych. Wykłady były uzupełniane prezentacjami i demonstracjami omawianych zagadnień oraz indywidualnymi konsultacjami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / MŚP uczą się dbać o swoje dane