MSP: Wszyscy chętni na doradcę przy prywatyzacji GPW uzupełnili oferty

opublikowano: 21-10-2004, 12:11

Wszystkie 5 podmiotów, które do 20 września złożyły wnioski ubiegając się o doradzanie Ministerstwu Skarbu Państwa (MSP) w procesie prywatyzacji warszawskiej GPW, złożyło dokumenty uzupełniające w wymaganym terminie do 20 października, podał resort skarbu w czwartkowym komunikacie.

Z ustaleń ISB w MSP wynika, że najwcześniej w przyszłym tygodniu, po analizie uzupełnionych wniosków, resort zaprosi podmioty które uzyskają pozytywną akceptację do dalszych negocjacji.

"Po negocjacjach wybrane firmy zostaną poproszone o złożenie ostatecznych ofert w przetargu na wybór doradcy prywatyzacyjnego GPW" - powiedział rozmówca ISB w MSP.

Wnioski o dopuszczenie do składania ofert wiążących na doradzanie złożyły cztery konsorcja: Mc Kinsey & Co z CDM Pekao SA i Ernst & Young Audit; Citigroup z DM Banku Handlowego; Grupa Raiffeisen z BDM PKO BP i A&E Consult oraz DM Penetrator z BNP Paribas i KPMG Audit. Ponadto ofertę indywidualną złożył Rotschild.

W ub. tygodniu MSP przedłużyło termin składania uzupełnień do 20 z 12 października.

MSP przewiduje realizację prac w przeciągu 24 miesięcy od dnia podpisania umowy z wybranym doradcą, co prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym roku.

W Kierunkach prywatyzacji na 2005 rok napisano, że prywatyzację warszawskiej giełdy zakłada się na rok 2005.

Zadaniem doradcy ma być opracowanie analizy stanu i perspektyw rozwoju GPW oraz wariantowych strategii prywatyzacyjnych tej spółki. (ISB)

tom/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP: Wszyscy chętni na doradcę przy prywatyzacji GPW uzupełnili oferty