MSP: ZA Tarnów to pierwsza większa prywatyzacja w 2008 r.

ISB
opublikowano: 19-12-2007, 15:44

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zapowiedziało, że pierwszą dużą prywatyzacją w 2008 roku będzie pierwotna oferta publiczna ZA Tarnów-Mościce, choć w IPO znajdą się tylko akcje nowej emisji. Prospekt spółki ma w marcu trafić do KNF, zapowiedział w środę Grad.

"Myślę, że pierwszą dużą prywatyzacją w 2008 roku będzie oferta publiczna ZA Tarnów" - powiedział Grad dziennikarzom w Sejmie. Dodał, że w pierwszym etapie będzie tylko oferta podwyższeniowa.

"W marcu ma być złożony prospekt, a audyt środowiskowy już się zakończył" - powiedział też minister.

W końcu listopada Grad podtrzymał plan debiutu na GPW ZA Tarnów z ofertą nowych akcji. Minister poinformował wówczas, że MSP będzie chciało zaplanować już teraz kolejne etapy prywatyzacyjne dla tej spółki, m.in. rozważyć, czy nie sprzedać części akcji inwestorowi strategicznemu.

Wiosną poprzedni rząd planował, że do oferty publicznej Tarnowa dojdzie w 2007 roku; miała się ona składać z oferty nowych akcji, a także pakietu sprzedawanego przez Skarb Państwa. Skarb Państwa kontroluje obecnie 100% akcji ZA Tarnów. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane