MSP zaoferuje KW akcje spółek publicznych i niepublicznych za walory Ciechu

opublikowano: 23-01-2007, 14:58

Skarb Państwa planuje przejęcie od Kompanii Węglowej akcji Ciechu o wartości ok. 750 mln zł i w zamian za to chce przekazać KW inne akcje – zarówno spółek giełdowych, jak i niepublicznych – oraz 170 mln zł w gotówce, poinformował w środę agencję ISB wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz.

Skarb Państwa planuje przejęcie od Kompanii Węglowej akcji Ciechu o wartości ok. 750 mln zł i w zamian za to chce przekazać KW inne akcje – zarówno spółek giełdowych, jak i niepublicznych – oraz 170 mln zł w gotówce, poinformował w środę agencję ISB wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz.

„Chcemy przejąć od KW akcje Ciechu warte ok. 750 mln zł” – powiedział ISB Poncyliusz.

Dodał, że w zamian za to SP przekaże Kompanii tzw. resztówki akcji spółek giełdowych i niepublicznych oraz 170 mln zł gotówką.

Według zawartego w poniedziałek porozumienia resortu gospodarki ze związkami zawodowymi górników, Kompania Węglowa ma otrzymać pierwszą transzę dokapitalizowania, w wysokości 170 mln zł, do końca marca.

Poncyliusz nie chciał ujawnić, jakie walory mają być przekazane KW w zamian za akcje Ciechu.

„Rozmawiamy o tym. W tym tygodniu Ministerstwo Skarbu Państwa ma dać odpowiedź, w jaki sposób przeprowadzić tę operację” – powiedział wiceminister.

W poniedziałek wiceminister skarbu Paweł Szałamacha powiedział, że Skarb Państwa zdecydował się zaoferować Kompanii Węglowej wymianę akcji Ciechu na gotówkę z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw i płynne akcje spółek, jak podał „Parkiet”. Wiceminister mówił, że będą to niewielkie pakiety płynnych spółek, na pewno nie znajdzie się wśród nich PKN Orlen i Grupa Lotos.

W październiku 2005 roku Kompania Węglowa otrzymała 36,68% akcji Ciechu, wartych wówczas 284 mln zł, w ramach dokapitalizowania tej spółki. (ISB)

Marcin Zaremba

maza/tom

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zaoferuje KW akcje spółek publicznych i niepublicznych za walory Ciechu