MSP zaprasza do składania ofert na doradzanie przy prywatyzacji GPW

opublikowano: 13-08-2004, 15:33

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprasza do składania ofert na doradcę ministra skarbu w procesie prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Termin składania ofert mija 20 września 2004 roku, podał resort skarbu w piątkowym komunikacie.

Przedmiotem zamówienia publicznego prowadzonego w trybie negocjacji jest przygotowanie analiz przedprywatyzacyjnych GPW, zarekomendowanie strategii prywatyzacji giełdy, przygotowanie i przeprowadzenie sprzedaży akcji.

Resort skarbu nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych oraz wariantowych.

Zamawiający przewiduje realizację zamówienia w przeciągu 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie.

„Zamawiający przewiduje, iż zaprosi do negocjacji 7 wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i otrzymają najwyższą łączną ocenę punktową” – napisał resort w komunikacie.

Oceniane mają być m. in. doświadczenie wykonawcy, kwalifikacje osób wchodzących w skład zespołu realizującego zamówienie, organizacja i struktura zespołu, a także oferta cenowa wykonawcy.

Przystępujący do negocjacji z ogłoszeniem jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 75.000 zł.

Początkowo MSP zapowiadało, że już na początku lipca zostanie ogłoszony przetarg na doradcę przy prywatyzacji GPW.

W połowie czerwca Jacek Socha minister skarbu powiedział także, że istnieje możliwość, iż doradca będzie mógł być poproszony o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW).

Prywatyzacja giełdy jest jednym z fundamentów programu „Agenda City Warsaw 2010”. Program ten, przyjęty przez rząd w kwietniu, zakłada stworzenie do 2010 roku regionalnego centrum finansowego w Warszawie, na co składać ma się prywatyzacja giełdy, zwiększenie podaży na GPW poprzez prywatyzację spółek Skarbu Państwa oraz regulacje prawne mające na celu rozwój rynku kapitałowego w Polsce.

Według prezesa GPW Wiesława Rozłuckiego, najlepszym rozwiązaniem byłaby prywatyzacja mieszana, ale ostateczna decyzja zapadnie po przedstawieniu analiz przez doradcę.

W przypadku prywatyzacji mieszanej część akcji trafiłoby do inwestora strategicznego, natomiast część zostałaby zaoferowana w ofercie publicznej. (ISB)

mik/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zaprasza do składania ofert na doradzanie przy prywatyzacji GPW