MSP zawiesiło zarząd PGNiG

PAP
10-12-2001, 00:00

NWZA Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa postanowiło od 7 grudnia zawiesić członków zarządu: prezesa Andrzeja Lipkę, Zbigniewa Tatysa i Piotra Woźniaka. Powodem decyzji jest „utrata zaufania”. Na dziś zaplanowano posiedzenie RN. W porządku obrad znajduje się punkt dotyczący zmian w zarządzie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa rada zmieni zarząd, aby w składzie polskiej delegacji, która wkrótce pojedzie do Moskwy na rozmowy o kontrakcie jamalskim, znaleźli się już nowi reprezentanci spółki. Nieoficjalnie wiadomo też, że MSP nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji co do wyboru konkretnego kandydata na stanowisko prezesa. Dlatego też RN może nie przynieść rozstrzygnięcia w tej sprawie, a jej obrady mogą być kontynuowane w środę. Największe szanse na objęcie stanowiska PGNiG ma Andrzej Arendarski, szef Krajowej Izby Gospodarczej, oraz Michał Kwiatkowski, prezes Węglokoksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP zawiesiło zarząd PGNiG