MT chce renegocjować umowy z koncesjonariuszami płatnych autostrad

(Tadeusz Stasiuk)
02-10-2006, 16:35

MT chce przywrócić ochronę interesów Skarbu Państwa .Gwarancje dla koncesjonoriuszy są zagrożeniem.

Ministerstwo Transportu zamierza renegocjować umowy z koncesjonariuszami płatnych autostrad, tak aby przywrócić ochronę interesów Skarbu Państwa - zapowiedział w poniedziałek w Katowicach minister transportu Jerzy Polaczek.

Podczas konferencji prasowej minister odniósł się do wyników kontroli Najwyższej Izby Kontroli, o których w poniedziałek pisała prasa, a które oficjalnie zaprezentowane będą we wtorek. Polaczek potwierdził, że gwarancje Skarbu Państwa dla koncesjonariuszy płatnych odcinków autostrad A-4 i A-2, dotyczące m.in. rekompensat za korzystanie z tych dróg przez ciężarówki oraz potencjalnych odszkodowań w przypadku zmiany polskiego prawa w zakresie dróg, powodują znaczne, wieloletnie skutki finansowe dla budżetu.

"Te sprawy wymagają, w mojej ocenie, co najmniej renegocjacji umów koncesyjnych z podmiotami eksploatującymi do tej pory odcinki autostrad A-2 i A-4. Jestem też przekonany, iż w najbliższych tygodniach Prokuratoria Generalna, do której kilka miesięcy temu zwróciłem się, dając do analizy wewnętrzne wnioski resortu w tej sprawie, potwierdzi konkluzje zawarte w tych wnioskach i staną się one dodatkowym materiałem pomocniczym dla decyzji, podejmowanych w Ministerstwie Transportu" - powiedział Polaczek. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MT chce renegocjować umowy z koncesjonariuszami płatnych autostrad