MT: koncesja dla GTC już wygasła

KAP
opublikowano: 12-12-2006, 00:00

Ministerstwo Transportu wszczęło postępowanie administracyjne, które ma stwierdzić wygaśnięcie koncesji dla Gdańsk Transport Company (GTC) na budowę i eksploatację autostrady A1 Gdańsk–Toruń. Resort już kilka miesięcy temu zdecydował, że odcinek z Nowych Marzów do Torunia zbuduje nie GTC, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja o wygaśnięciu koncesji na całą trasę z Gdańska może być jednak dla ministerstwa ryzykowna, bo przecież GTC buduje obecnie odcinek Gdańsk-Nowe Marzy i ma pobierać od kierowców opłaty za przejazd.

— Co robimy na tym odcinku, skoro ministerstwo uważa, że koncesja wygasła? Wcześniej jego przedstawiciele twierdzili, że koncesji w ogóle nie ma. Obecnie prezentują inne stanowisko. Mamy prawo do uczestniczenia w postępowaniu i będziemy to czynić — mówi Aleksander Kozłowski, szef rady nadzorczej GTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu