MTiGM: drożej dla Rosjan

Arkadiusz Braumberger
opublikowano: 04-06-1999, 00:00

MTiGM: drożej dla Rosjan

Decyzja ministra transportu o wprowadzeniu opłat wyrównawczych dla Rosjan i Białorusinów za prowadzenie przez nich transportu drogowego na terenie Polski wywołała szybką reakcję strony białoruskiej.

Do niedawna stawki na Wschodzie były dla polskich firm kilkakrotnie wyższe od tych, które płacili Rosjanie i Białorusini u nas. (obowiązywała ich stawka wysokości 56 zł za dobę). Z kolei polscy kierowcy na terenie Rosji i Białorusi musieli w niektórych przypadkach płacić nawet 3000 zł.

8 maja resort transportu zdecydował się na wprowadzenie opłat wyrównawczych dla przewoźników ze Wschodu. Wywołało to błyskawiczną reakcję strony białoruskiej, która zgłosiła chęć rozpoczęcia negocjacji. Leon Kaczmarek, prezes Związku Stowarzyszeń Krajowej Rady Przewoźników Drogowych, nie ukrywa, iż liczy na rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony.

— Rozwiązania problemu należy upatrywać w uwolnieniu stawek na Wschodzie od niedorzecznych dodatków, bo to właśnie one decydują o zawyżonych kosztach przewozów za wschodnią granicą. — mówi Leon Kaczmarek.

W grę wchodziły i w dalszym ciągu wchodzą trasy strategiczne dla naszych przewoźników. Gdyby Rosjanie znów zdecydowali się na kolejne podniesienie stawek, to przejazdy dla polskich transportowców przestałyby być opłacalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Arkadiusz Braumberger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MTiGM: drożej dla Rosjan