Mueller: HVB i Commerzbank na razie jedynymi kandydatami do fuzji

opublikowano: 24-03-2004, 19:55

W środę znów ożyły w Niemczech spekulacje na temat konsolidacji w sektorze bankowym. Stało się tak za sprawą wypowiedzi Edgara Meistera, odpowiedzialnego za jego monitorowanie w Bundesbanku, oraz prezesa Commerzbanku Klausa Petera Muellera.

Meister powiedział w środę, że Niemcy muszą mieć co najmniej jeden duży bank o silnej pozycji rynkowej, aby odpowiednio chronić swoje interesy. Jego zdaniem, ‘perłą w koronie’ niemieckiej branży finansowej jest obecnie Deutsche Bank.

W środę na temat konsolidacji niemieckiego sektora bankowego wypowiedział się także prezes Commerzbanku Klaus-Peter Mueller. Jego zdaniem, jedyni kandydaci do połączenia to obecnie jego bank oraz drugi na rynku HVB Group. Zaznaczył, że po wejściu na giełdę w lipcu tego roku kolejnym kandydatem może być także Postbank, największy niemiecki bank detaliczny.

Analitycy są zdania, że w przypadku przejęcia Deutsche Banku przez zagranicznego rywala, o czym spekuluje się od co najmniej kilku miesięcy, fuzja HVB i Commerzbanku będzie jedyną opcją stworzenia banku o silnej pozycji rynkowej. Dla polskiego rynku ma to o tyle znaczenie, że HVB kontroluje Bank BPH, a Commerzbank BRE Bank.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mueller: HVB i Commerzbank na razie jedynymi kandydatami do fuzji