Multibank zmienia zasady PF

Paweł Zielewski
03-02-2003, 00:00

MultiBank w ramach planów finansowych: WWJ, MultiPlan i MultiPlan Walutowy, zwiększył kwotę finansowania inwestycji mieszkaniowych do 95 proc. wartości zabezpieczenia (dotychczas negocjacje z bankiem zatrzymywały się w najlepszym przypadku na poziomie 80 proc. wartości zabezpieczenia). Nie zmieniły się natomiast zasady funkcjonowania produktu: bilansowanie odsetek od depozytów z odsetkami od kredytów nawet przy nowych zasadach nadal pozwala zredukować koszty obsługi kredytu i skrócić czas jego spłaty.

WWJ — Wszystko w Jednym — to plan finansowy zastępujący rachunek osobisty, kartę płatniczą, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną. Klienci sami decydują, kiedy i w jakiej wysokości spłacać będą zadłużenie. Szybsza spłata zobowiązań wobec banku nie powoduje żadnych dodatkowych opłat. Jedynym ograniczeniem jest maksymalny okres spłaty kredytu wynoszący 20 lat, a minimalna kwota kredytu, o jaką można się ubiegać, to 80 tys. zł. Osobom posiadającym już zaciągnięte kredyty w różnych instytucjach finansowych pozwoli zintegrować zadłużenie w MultiBanku, co pozwala poważnie zminimalizować ryzyko ukrytych opłat i prowizji.

MultiPlan skierowany jest do osób poszukujących kredytu na zakup mieszkania, domu lub na realizację innych celów mieszkaniowych, a jednocześnie dysponujących okresowymi nadwyżkami finansowymi lub oszczędnościami. MultiPlan to nisko oprocentowany kredyt hipoteczny oraz konto osobiste z rachunkiem oszczędnościowym i kartą płatniczą.

Dotychczas wszystkim rodzajom planów finansowych brakowało pewnej elastyczności. Podwyższenie kwoty finansowania inwestycji do 95 proc. uzupełnia tę lukę tworząc poważną konkurencję dla banków stricte hipotecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Multibank zmienia zasady PF