Multikino przejmie sieć Silver Screen

ISB
opublikowano: 15-02-2008, 09:39

Sieci Multikino i SilverScreen podpisały umowę o połączeniu, poinformowała grupa ITI w komunikacie. Szczegółowych warunków transakcji nie podano.

"Silver Screen zostanie włączony w struktury Multikino" - czytamy w komunikacie. Multikino, po fuzji z Silver Screen, zwiększy liczbę posiadanych ekranów do 174, a miejsc - do blisko 40 tys.

Firma Boxoffice ocenia, że w Multikino kontroluje 22,1% polskiego rynku, a Silver Screen - 10,9%. Liderem jest notowany na giełdzie Cinema City z 43,7-proc. udziałem w rynku.

"Strategia grupy ITI opiera się na dążeniu do osiągnięcia pozycji lidera" - powiedział prezes ITI Wojciech Kostrzewa, cytowany w komunikacie. Transakcja oznacza też wejście Multikina na rynek ukraiński, bo Cinema City planowało otwarcie multipleksu we Lwowie.

SilverScreen należy obecnie do grupy Apollo Real Estate Advisors. Transakcję musi zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Już wcześniej Multikino sprzedawało reklamy dla Silver Screen.

ITI już na początku zeszłego roku informowało o planach wprowadzenia Multikina na GPW. W styczniu tego roku szef Multikina Maciej Bagiński informował, że debiut jest możliwy w II połowie roku. Według niego, spółka chce pozyskać "raczej kilkaset niż kilkadziesiąt milionów złotych".

Przychody Multikina po trzech kwartałach 2007 roku wyniosły 32 mln euro. Według Boxoffice, w 2007 roku wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły w Polsce 481,6 mln zł. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane