Munich Re liczy na 1,0 mld EUR z wymiany akcji HVB

Polska Agencja Prasowa SA
07-11-2005, 20:25

Muenchener Rueckversicherungs (Munich Re) spodziewa się 1 mld euro z wymiany swojego pakietu 18,3 proc. HVB Group na akcje UniCredito po 22 euro za akcję - powiedział w poniedziałek przedstawiciel Munich Re Joerg Schneider. W ramach planowanego przejęcia HVB przez UniCredito Italiano i transakcji wymiany akcji 5:1, Munich Re będzie posiadać 6,5-7 proc. UniCredito.

Muenchener Rueckversicherungs (Munich Re) spodziewa się 1 mld euro z wymiany swojego pakietu 18,3 proc. HVB Group na akcje UniCredito po 22 euro za akcję - powiedział w poniedziałek przedstawiciel Munich Re Joerg Schneider. W ramach planowanego przejęcia HVB przez UniCredito Italiano i transakcji wymiany akcji 5:1, Munich Re będzie posiadać 6,5-7 proc. UniCredito.

Schneider stwierdził w poniedziałek, że możliwe jest obniżenie udziałów Munich Re w UniCredito, ale na razie nie ma konkretnych planów sprzedaży pakietu akcji.

Munich Re podał, że w III kwartale zysk netto firmy wzrósł do 513 mln euro z 386 mln w tym samym okresie 2004 r. Analitycy spodziewali się tu wyniku na poziomie 364-504 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Munich Re liczy na 1,0 mld EUR z wymiany akcji HVB