Munich Re ostrzega przed kosztami huraganów

opublikowano: 14-09-2017, 11:13

Największy na świecie reasekurator ubezpieczeniowy, niemiecki gigant Munich Re ostrzegł, ze koszty huraganów, w tym ostatnich kataklizmów Harvey i Irma prawdopodobnie negatywnie wpłyną na wyniki spółki w trzecim kwartale, co niesie ryzyko problemów z realizacją tegorocznych celów finansowych, donosi Bloomberg.

Oczekujemy, że te dwa wydarzenia doprowadzą do wysokich strat, których zarówno rynek, jak i Munich Re nie są w stanie w obecnej chwili dokładnie oszacować – napisała spółka w czwartkowym komunikacie. 

Huragany w Północnej Ameryce to dodatkowa presja i wyzwanie dla nowego dyrektora generalnego spółki Joachima Wenninga, który próbuje odwrócić trwający od lat trend spadkowy w zyskach ubezpieczyciela będący następstwem niskich stóp procentowych i konkurencją ze strony firm z Wall Street.

Munich Re prognozował wcześniej, że jego zysk w 2017 r. wyniesie od 2 do 2,4 mld EUR.

Pomimo dobrej koniunktury w 2017 r., straty wynikające z żywiołów Harvey i Irma mogą oznaczać, że Munich Re może nie być w stanie zrealizować swoich wytycznych odnośnie zysków w tym roku – wyjaśnia ubezpieczeniowy potentat.

Akcje spółki na giełdzie we Frankfurcie tracą w tym roku około 2 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu