Murapol stawia na partnerów

EG
opublikowano: 12-04-2012, 00:00

Deweloper z Bielska-Białej już w czerwcu chce być notowany na GPW.

Dziś na rynku Catalyst zadebiutują obligacje Murapolu o łącznej wartości 25 mln zł. Inwestorzy objęli je jesienią 2011 r. Spółka kupi za nie działkę we Wrocławiu i rozpocznie inwestycję oraz budowę osiedla na działce należącej do dwóch osób fizycznych w Poznaniu.

— Realizujemy projekty mieszkaniowe w dwóch formułach: na własnych działkach oraz w partnerstwie z właścicielami atrakcyjnych gruntów. Chcemy rozwijać ten drugi model, bo jest znacznie mniej kapitałochłonny.

Tym bardziej że tylko w niewielkim stopniu posiłkujemy się finansowaniem bankowym — mówi Michał Sapota, wiceprezes Murapolu. W zeszłym roku firma sprzedała 528 mieszkań, miała 108,6 mln zł przychodów (wzrost o 38 proc. w porównaniu z 2010 r.) oraz 26,5 mln zł zysku netto (wzrost o 27 proc.).

Ambicją zarządu jest sprzedaż w 2012 r. 1 tys. mieszkań. Stąd wchodzenie na nowe rynki. W zeszłym roku powstały dwa oddziały spółki — w Warszawie i Poznaniu. Do końca roku mogą pojawić się 3-4.

— To jeden z celów emisji. Debiut planujemy na czerwiec. Poprawiamy prospekt. Przed emisją Murapol jest wyceniany na około 200 mln zł, choć moim zdaniem faktyczna wartość jest dużo wyższa — mówi Michał Sapota. Dziś 40 mln akcji spółki należy do trzech właścicieli: Michała Dziudy, Wiesława Cholewy i Leszka Kołodzieja. Spółka wyemituje 8 tys. akcji wartości 40-50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu