Murdoch krytykuje Trumpa

Marek
opublikowano: 18-08-2017, 07:23
aktualizacja: 18-08-2017, 07:25

James Murdoch, prezes 21st Century Fox, skrytykował wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa dotyczące zwolenników supremacji białej rasy i zadeklarował 1 mln USD na ADL, czyli Ligę Przeciwko Zniesławieniu.

James Murdoch to syn potentata medialnego Ruperta Murdocha. W e-mailu rozesłanym do „przyjaciół” prezes 21st Century Fox napisał, że „to co widzieliśmy w minionym tygodniu w Charlottesville i reakcja na te wydarzenia prezydenta Stanów Zjednoczonych martwi wszystkich Amerykanów i wolnych ludzi”.

James Murdoch
Zobacz więcej

James Murdoch fot. Bloomberg

- Nie wierzę, że muszę to pisać: przeciwstawienie się nazistom jest konieczne. Nie ma dobrych nazistów – napisał James Murdoch.

Zadeklarował 1 mln USD na Ligę Przeciwko Zniesławieniu, działającą od 1913 roku amerykańską organizację walczącą z antysemityzmem. Zachęcił, aby inni zrobili to samo.

Rupert Murdoch jest zwolennikiem i nieformalnym doradcą prezydenta Donalda Trumpa. 21st Century Fox to spółka-matka promującej prawicowe poglądy stacji telewizyjnej Fox News.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Murdoch krytykuje Trumpa