Musi odeprzeć pokusy

Anna Bytniewska
opublikowano: 02-09-2002, 00:00

Szefa Nafty Polskiej czekają miesiące wytężonej pracy i negocjacje wymagające zręczności dyplomaty. Czy temu podoła? Szanse są duże. Na tle klasy poprzedników próbujących „coś zrobić” z przemysłem chemicznym jawi się na razie jako prymus.

Mamy do czynienia z uczniem sumiennym i stanowczo, metodycznie dążącym do wytyczonego celu. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że sektor wielkiej syntezy zyskał prawdziwego gospodarza. Maciej Gierej musi być jednak czujny, bo jak to bywa na uczniów czyhają różne pokusy. A nuż może on stwierdzić, że restrukturyzacja sektora chemicznego to atrakcyjny biznes i trzeba go ciągnąć jak najdłużej, a to, że pacjent zdąży wyzionąć ducha, nim zostanie reanimowany, to fatalny wypadek przy pracy. Cóż, zdarza się nawet prymusom oberwać dwóję. Tylko że wówczas uczeń Maciej Gierej nie tylko obleje rok, ale zostanie wylany ze szkoły, i to z naganą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Musi odeprzeć pokusy