Musisz zapisać dane - przebieraj w nośnikach

Leon Binder
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

W Polsce jest dostępnych wiele nośników optycznych (zapisywanych i odczytywanych przy użyciu lasera) — począwszy od jednokrotnie (CD-R) lub wielokrotnie zapisywalnych (CD-RW), przez DVD (płyty o znacznie większych pojemnościach), a skończywszy na DVD z podwójną powierzchnią nagrywalną (tzw. Double lub Dual Layer). Standardem są płyty o średnicy 12 cm, ale miejsce na rynku znalazły również mniejsze, 8-centymetrowe nośniki optyczne, przeznaczone głównie do kamer wideo. Ofertę uzupełniają specjalistyczne płyty do użytku w przychodniach lekarskich i szpitalach, zapewniające maksymalną ochronę danych przez blisko 400 lat.

Zaskakujące, że wciąż poszukiwane są dyskietki — mimo pojemności użytkowej zaledwie 1,44 MB. W Polsce korzystają z nich np. użytkownicy programu Płatnik.

Polski rynek coraz bardziej upodabnia się do zachodnioeuropejskich, gdzie użytkownikami najnowszych technologii przechowywania danych są początkowo specjaliści oraz fani nowinek technicznych i sprzętu audio-wideo, a nieco później produkt staje się masowy.

Leon Binder

dyrektor sprzedaży Verbatim na Polskę

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Leon Binder

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu